فشارسنج

انواع فشارسنج

فشارسنج عقربه‌ای: این نوع فشارسنج یک صفحه نمایش عقربه‌ای برای نشان دادن فشار خون، یک کاف که دور بازو یا مچ بسته می‌شود و یک پمپ دستی برای افزایش فشار هوا در کاف دارد. این نوع دستگاه‌ها به دقت بالا و قابلیت اعتماد زیاد شهرت دارند اما استفاده از آن‌ها ممکن است نیاز به مهارت خاصی داشته باشد.

فشارسنج جیوه‌ای: یکی از قدیمی‌ترین و دقیق‌ترین انواع فشارسنج‌ها بوده وشامل یک ستون جیوه است که با افزایش فشار هوا در کاف، سطح جیوه در لوله بالا می‌رود. فشارسنج‌های جیوه‌ای به دلیل دقت بالا در محیط‌ های بالینی مورد استفاده قرار می‌گیرند اما به دلیل خطرات مرتبط با جیوه، کمتر در محیط‌های خانگی استفاده می‌شوند.

فشارسنج دیجیتال بازویی: این نوع فشارسنج‌ها با استفاده از سنسورهای الکترونیکی برای اندازه‌گیری فشار خون کار می‌کنند. دارای یک کاف هستند که دور بازو بسته می‌شود و یک صفحه نمایش دیجیتال که مقادیر فشار خون را نشان می‌دهد. این فشارسنج‌ها برای استفاده خانگی بسیار مناسب هستند زیرا کاربری آن‌ها آسان است و نیاز به مهارت خاصی ندارند.

فشارسنج دیجیتال مچی: این فشارسنج‌ها مشابه نوع بازویی هستند، اما کاف آن‌ها دور مچ دست قرار می‌گیرد. این نوع فشارسنج‌ها برای افرادی که مشکلات بازو دارند یا به دلایلی نمی‌توانند از فشارسنج‌های بازویی استفاده کنند، مناسب است. با این حال، ممکن است نسبت به نوع بازویی کمی کم دقت‌تر باشند.

هر یک از این انواع دارای مزایا و معایب خاص خود هستند و انتخاب نوع فشارسنج به نیازها و شرایط خاص کاربر بستگی دارد‌.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :